University of Otago graduands - November 30, 2013

More than 370 University of Otago graduands will graduate in person from the university with qualifications in education, teaching and pharmacy, in a ceremony at the Dunedin Town Hall at 3pm today.

About 70 other people will graduate in absentia.

DEGREES TO BE CONFERRED AND DIPLOMAS TO BE AWARDED IN PERSON
Doctor of Philosophy

Sara Michele Hanning, Adisorn Juntrasook, Alfred Yiu Chau Tong.

Bachelor of Arts and Graduate Diploma in Teaching
Ryan James Gilbertson, graduate diploma in teaching: in secondary education.

Bachelor of Teaching and Diploma for Graduates
Thomas Ihaka Paterson, bachelor of teaching (endorsed in primary education); diploma for graduates (endorsed in management).

Bachelor of Teaching
Alexander Antony Abbott (endorsed in primary education), Georgia Lee Andrews (endorsed in primary education), Aysha Kara Bainbridge (endorsed in early childhood education), Emily Elizabeth Baines (endorsed in early childhood education), Ainslie May Baird (endorsed in primary education), Thaen Moli Balakrishnan (endorsed in primary education), Glen Andrew Ballam (endorsed in primary education), Emma Pauline Borland (endorsed in primary bilingual education, Te Pokai Matauranga o Te Ao Rua), Rebecca Elizabeth Boyce (endorsed in primary education), Chloe Ann-Louise Boyd (endorsed in primary education), Madelin Rose Morton Brown (endorsed in primary education), Kate Alice Cadzow (endorsed in primary education), Ruby Jane Cameron (endorsed in early childhood education), Bridget Ann Carter (endorsed in primary education), Maisie Jean Chilton (endorsed in early childhood education), Kayla Lorenza Chiminello (endorsed in early childhood education), Ya-Yi Chueh (endorsed in primary education), Philippa Jean Cleave (endorsed in early childhood education), Simone May Collins (endorsed in primary education), Kristin Jane Connolly (endorsed in primary education), Jennifer Leigh Conway (endorsed in early childhood education), Megan Elizabeth Corney (endorsed in primary education), Paige McKenzie Croad (endorsed in primary education), Georgina Louise Macnab Crosbie (endorsed in primary bilingual education, Te Pokai Matauranga o Te Ao Rua), Sharlene Jane Crosbie (endorsed in primary education), Lyn Marie Cunningham (endorsed in primary education), Courtney Louise de Groot (endorsed in primary education), Shelby Isabella Donald (endorsed in primary education), Justine Vania Donner (endorsed in primary bilingual education, Te Pokai Matauranga o Te Ao Rua), Julie Anne Dunlop (endorsed in early childhood education), Lisa Emma Dyer (endorsed in primary education), Nicole Renee Edwards (endorsed in early childhood education), Lucinda Mae Ferguson (endorsed in primary education), Kristen Clare Fraser (endorsed in primary education), Toni Marie Gamble (endorsed in primary education), Lucy Ann Gavin (endorsed in primary education), Cherie Joyce Geddes (endorsed in primary education), Olivia May Gilbert (endorsed in early childhood education), Trinaty Janine Glover (endorsed in early childhood education), Lisa Mary Hale (endorsed in primary education), Kylie Pamela Halverson-Rose (endorsed in early childhood education), Rebecca Susan Hansen (endorsed in early childhood education), Kimberley Ann Harper (endorsed in primary education), Leanne Maree Hartley (nee Patterson) (endorsed in early childhood education), Shannon Marie Harvey (endorsed in primary education), Rachel Charlotte Heaney (endorsed in primary education), Paige Rosemary Henderson (endorsed in primary education), Rebecca Hepburn (endorsed in primary education), Krista Elizabeth Herman (endorsed in early childhood education), Nerida Mae Hope-Johnstone (endorsed in primary education), Lucy Anne Howe (endorsed in primary education), Ruth Eve Iaseto (endorsed in primary education), Katherine Joy Jackson (endorsed in primary education), Renee Matarii Johnson (endorsed in primary education), Imogen Lucy Kennedy (endorsed in primary education), Melissa Jade Kenny (endorsed in primary education), Jessica Rose Kirk (endorsed in early childhood education), Jade Ellowynne Lanauze (endorsed in primary bilingual education, Te Pokai Matauranga o Te Ao Rua), Annabel Rose Lane (endorsed in primary education), Telesia Frances Lei (endorsed in primary education), Marie Avalon Leti (endorsed in early childhood education), Arleya Ellen Lines (endorsed in early childhood education), Melita Cecelia Letina Liu (endorsed in primary education), Jessica Rachel Logan (endorsed in primary education), Sean Patrick Lowe (endorsed in primary education), Abby Jane Lynch (endorsed in primary education), Juliette Te Noa Lyon (endorsed in primary bilingual education, Te Pokai Matauranga o Te Ao Rua), Lana June MacKay (endorsed in primary education), Rebekkah Elsie-Jane Marquet (endorsed in primary education), Shantelle Emma Marshall-Swan (endorsed in primary education), Jessica Alice Mathieson (endorsed in early childhood education), Chileya Mvula Mbambo (endorsed in early childhood education), Rachael Susan McCaig (endorsed in primary education), Victoria Leigh McCulloch (endorsed in primary education), Laura Claire McGrath (endorsed in primary education), Elly McInnes (endorsed in primary education), Emily Rose McKay (endorsed in primary education), Sarah Bridget McKenzie (endorsed in primary education), Georgia Lee McMaster (endorsed in early childhood education), Jessica Lee McMillan (endorsed in primary education), Lydia Constance McRae (endorsed in primary education), Dominic Peta Michael (endorsed in early childhood education), Brett William Morell (endorsed in primary education), Jessica Wendy Mortimer (endorsed in early childhood education), Matthew Patrick Murray (endorsed in primary bilingual education, Te Pokai Matauranga o Te Ao Rua), Ellen Frances O'Brien (endorsed in primary education), Kelsey Brooke O'Connor (endorsed in primary education), Allan James O'Sullivan (endorsed in primary education), Amber Jean Osborn (endorsed in primary bilingual education, Te Pokai Matauranga o Te Ao Rua), Hemaima Gloria Osborn Keen (endorsed in early childhood education), Nadine Jane Pauley (endorsed in early childhood education), Jaimee Christina Perrett (endorsed in primary education), Tania Kim Perriam (endorsed in primary education), Jenna Marie Powell (endorsed in primary education), Chelsea Rose Pringle (endorsed in primary education), Barbara Elizabeth Purdie-Smith (endorsed in primary education), Tania Lorraine Radka (endorsed in early childhood education), Christine Helen Rainbow (endorsed in early childhood education), Rebecca Melissa Rapson (endorsed in primary education), Scott Christopher Rawson (endorsed in primary education), James Malcolm Richards (endorsed in primary education), Emma Ashleigh Riley (endorsed in primary education), Ashleigh Eden Roberts (endorsed in primary education), Gemma Lee Robertson (endorsed in early childhood education), Helena Marie Rogers (endorsed in early childhood education), Bianca May Roy (endorsed in early childhood education), Ilesha Marie Scott (endorsed in early childhood education), Karin Amber Sleeman (endorsed in early childhood education), Lee Kirsty Smillie (endorsed in primary education), Laura Anne Smith (endorsed in primary bilingual education, Te Pokai Matauranga o Te Ao Rua), Martina May Smith (endorsed in early childhood education), Nicole Leigh Snell (endorsed in primary education), Anna Elizabeth Sutherland (endorsed in early childhood education), Anastasia Marie Thode (endorsed in primary education), Stacey-Maree Thompson (endorsed in early childhood education), Tina Anne Tuten (endorsed in primary education), Renata Louise Verdonk (endorsed in primary education), Lisa Kerri Waddell (endorsed in primary education), Nicole Courtney Wallace (endorsed in early childhood education), Lauren Nicole Wallis (endorsed in primary education), Danielle Renee Walsh (endorsed in primary education), Andrea Elizabeth Wellman (endorsed in primary education), Lisa Maree Wing (nee Gilchrist) (endorsed in early childhood education), Alysha Marie Withington (endorsed in primary education), Melinda Angelina Yee (endorsed in primary education).

Bachelor of Education Studies and Graduate Diploma in Education and Teaching
Alexandra Ruth Atkinson-Wakelin, bachelor of education studies, endorsed in social studies education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Matthew Keith Fieldwick Brown, bachelor of education studies, endorsed in physical education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Willow Jean Duffy, bachelor of education studies, endorsed in physical education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Megan Ruth Gray, bachelor of education studies, endorsed in visual arts education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Christina Rain Heye, bachelor of education studies, endorsed in social studies education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Morgan Lucy Jones, bachelor of education studies, endorsed in literacy; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Aaron Mark Joyes, bachelor of education studies, endorsed in physical education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Petra Louise Leonard, bachelor of education studies, endorsed in physical education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Hannah Marie Lumsden, bachelor of education studies, endorsed in technology education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Sarah Louise McCone, bachelor of education studies, endorsed in physical education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Emma Gail Maria McElrea, bachelor of education studies, endorsed in physical education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Phoebe Grace Meyrick, bachelor of education studies, endorsed in literature; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Aimee Celene O'Sullivan, bachelor of education studies, endorsed in social studies education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Kara Lee-Ann Omerovic bachelor of education studies, endorsed in physical education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Rebecca Kay Ortabas, bachelor of education studies, endorsed in technology education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Emma Anne Paterson, bachelor of education studies, endorsed in social studies education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Danielle Frances Smith, bachelor of education studies, endorsed in social studies education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Rebecca Fay Taylor, bachelor of education studies, endorsed in physical education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Zoe Pauline Taylor, bachelor of education studies, endorsed in physical education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Amy-Lee Trainor, bachelor of education studies, endorsed in social studies education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Nicola Ellen Vessey, bachelor of education studies, endorsed in visual arts education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education); Brittany Ellen Wright, bachelor of education studies, endorsed in social studies education; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education).

Bachelor of Education
Sheema A/P Ahtmanathan (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Jacob Kwang Chern Chieng (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Michelle Phillippa Cramond, Elizabeth Anak Daniel (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Hannah Nabilah Binti Ghazali (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Khairah Nuraishah Binti Haleman (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Yazid Junaidi (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Mohamad Noori Shah Bin Kalilur Raheem (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Muhammad Hafiz Bin Khairuddin (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Amy Hui Swee Lau (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Juliana Sze Wen Ling (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Mohd Azzarudin Md Lazim (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Siti Amirah Binti Mohamad Rodzizan (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Muhammad Zariq Farhan Bin Mohd Hanif (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Afiqah Binti Mohd Zaki (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Barbara Jane Anak Nakan (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Nurjannah Binti Nasaruddin (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Nurul Naserah Binti Naser (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Sing Jier Ngien (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Nurul Ain Bt. Norazman (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Fatin Syahirah Raduan (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Theebaa A/P Ramasamy (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Nadzirah Binti Roslan (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Raihana Afifa Bt. Roslan (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Su Yun See (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Jeanne Tracy Selamat (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Flora An Na Sia (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Ying Ying Ting (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Kenneth Yap (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Nuraina Yusuf (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Zai Qurratu'Ainie Zainal Abbidin (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Mohd Ikhsan Sabri Bin Zamhari (endorsed in teaching English to speakers of other languages).

Bachelor of Laws and Bachelor of Commerce
Dominique Wong.

Bachelor of Pharmacy
Nur Amalina Ahmad Kastalani, Imaduddin Ahmed, with credit, Saif Al-Deen Al-Sheibani, with credit, Philip Harry Rangi Allsopp, Uzair Hazim Bin Aminurrahman, with credit, Gray William Barnett, Rebekah Irene Beard, with credit, Natalie-Anne Benner, with credit, Danika Danielle Boulay, with distinction, Anna Louise Brightmore, with credit, Louise Daphne Broomfield, with credit, Matthew Nathaniel Brown, with credit, Steven Chih-Hsiung Chang, with credit, Siew Wee Chew, with distinction, Marianne Shin Yi Chia, with distinction, Victor Kok Yong Chong, with credit, Yee Min Chua, with distinction, Rebecca Blanca Gonzalez Cinco, with credit, Stuart Jun Combridge, with distinction, Yuefeng Deng, with credit, Sital Sivanjni Devi, with distinction, Amy Donysos, with credit, Michelle Frances Dunn, with credit, Jar Yee Eng, with credit, Gary Lee Evans, with distinction, Jessica Mary Fairhall, with distinction, Catherine Suleen Fletcher, with distinction, Trinit Thankachen George, with credit, Hye Lin Gong, with credit, Deepa Darshika Goundar, with credit, Letween Gwavava, with credit, Laura Jayne Hamilton, with credit, Alya Suhil Sobhi Hammad, with distinction, Emma Marie Henderson, with distinction, Ashleigh Gayla Hobbs, with distinction, Kun Hong, Eric Chung-Yao Hsu, with credit, Blake William Alexander Jackson, with credit, Muhammad Azize Bin Jantan, Zoe Elva Jaques, with credit, Natasha Jattan, with credit, Bo Ra Jin, with distinction, Ashok Kafle, with credit, Olga Kanar, with credit, Jenna Marie Kerslake, with distinction, Nur Syafikah Khalid, with credit, Min Jeong Kim, Aidan John Kortegast, with distinction, Ashleigh Maree Kortegast, with distinction, Jonathon Lai, with credit, Lesley Hsien Ching Lai, with distinction, Siti Fairuz Binti Latif, with credit, Pik Jiun Lau, with distinction, Binit Bharat Laxman, with credit, Rebecca Jeng Yee Leong, with credit, Jane Ching-yan Leung, with distinction, Aaron Zhong Ping Lim, with distinction, Stefanie Nie Ling, with distinction, Marilyn Jean Loe, with credit, Eugene Chuan Lieng Loh, with credit, Kah Mun Loke, with distinction, Wen Qi Lu, with credit, Atif Amer Aram Malkonyan, with credit, Mohamad Azwan Bin Mastapar, with credit, Khairunnisa Binti Mat Rashid, Sarah Jane McCrostie, with credit, Sarah-Jane McGill, with distinction, Brendon Stephen McIntosh, Amelia Lilian McKay, with credit, Georgia Rachael McLean, with distinction, Cameron John Jervis McNaught, with credit, Raibah Md Jazam, with credit, Maadhuri Mistry, with credit, Akmal Shahir Bin Mohd Khairi, with credit, Mina Moheb Halim Geris, with distinction, Banisha Morar, with credit, Zainab Motawaze, with distinction, Nicholas John Moynihan, with distinction, Muhammad Firdaus Bin Mustar, with credit, Kaslin Naidoo, with credit, Huui Ching Ngiam, with credit, Meng Tze Ngu, with credit, Jin Jan Ning, with distinction, Ewoud Sybrand Noordeloos, with distinction, Clinton Bryce Norman, with credit, Lucy Isabella O'Sullivan, with credit, Catherine Elise Victoria Owen, with credit, Haylee Nicole Parker, with credit, Sophie Rose Patchett, with credit, Himesh Patel, with credit, Dk Lina Maziyyah Binti Pg Metussin, with distinction, Preston Philip Pigneri, with credit, Yingkiat Pornchaisuksiri, with distinction, Kaveeta Devi Prasad, with distinction, GuanYun Qi, Kaushalya Purnami Rajapaksa, with credit, Si Jae Rhee, with credit, Carmen Sam, with distinction, Abhishek Joel Sathuluri, Kai Di Saw, with credit, Laura May Severinsen, with distinction, Nadiah Shaharuddin, with credit, Prajeet Nath Sharma, with credit, Andrew Martin Shaw, with distinction, Silvia Amgad Farouk Sidrak, with credit, Amrit Pal Singh, Carina Ashleigh Soeteman, with credit, Jamie Louise Spittal, with distinction, Michael David Stewart, with credit, Emma Kate Swan, with distinction, Jia Pei Tan, with distinction, Lucas Wun Haw Tan, with distinction, Ruchika Tandon, with distinction, Angela Christine Tang, with credit, Wei Da Tee, with credit, Tong Seng Teh, with distinction, Elsie Yuen Ling Teoh, with credit, Kelsi Margaret Thomson, with credit, Yan Zhou Wang, with distinction, Hannah Catherine Wilson, with credit, Claudine Wong, with credit, Lin Fong Yip, with distinction, Jessica Jaimie Anne Young, with distinction, Mong-Shei Yu, with credit, Mohd Izdham Bin Zainal, with credit.

Postgraduate Diploma in Teaching
Michelle Bissenden, with distinction, Rheannah Elle Clarke, Hayley Maree Derwin, Megan Jane Gallagher, with credit, Kate Margaret Lang, with credit, Anna Mary Mulholland (endorsed in information and communication technology), with credit.

Graduate Diploma in Education and Teaching
Liana Marie Joyce Allan (endorsed in primary education), Daniel James Ness (endorsed in primary education), Rebekah Dorothy Robertson (endorsed in primary education).

Graduate Diploma in Teaching and Diploma for Graduates
Brittany Sarah Alexandra Martin, graduate diploma in teaching, in secondary education.

Graduate Diploma in Teaching
Kimberley May Anderson, in secondary education, Michelle Leah Anderton, in secondary education, Gavin Stuart Angus, in secondary education, David Alexander Bainbridge, in secondary education, Monique Mary Bates, in secondary education, Natasha Louise Boon, in secondary education, Louise Helene Clarke, in secondary education, Diana Jean Crawford, in secondary education, Lucy Anne Gillian Edwards, in secondary education, Joella Jaana Eves, in secondary education, Xanda Amy Eves, in secondary education, Toni June Finch, in secondary education, Paul Jamie Fisher, in secondary education, Abby Leah Fraser, in secondary education, Georgina Margaret Gardyne, in secondary education, Alistair James Govan, in secondary education, Joseph Clem Gunson, in secondary education, Amelia Jean Hadfield, in secondary education, Melanie Rachel D'Auvergne Harris, in secondary education, Hajime Higashitani, in secondary education, Sarah Louise Hoogvliet, in secondary education, Christopher David Jacobs, in secondary education, Yonina Adele Jamieson, in secondary education, Samuel Jardine-Coom, in secondary education, Rosanna Lee Joyce, in secondary education, Sarah Victoria Levings, in secondary education, Rui Li, in secondary education, Blake Mitchell Luff, in secondary education, Hannah Jane Manning, in secondary education, Emily Dawn McDonald, in secondary education, Stephanie Jane Miller, in secondary education, Melanie Ann Mills, in secondary education, Nicholas John Milward, in secondary education, Jacob Gary Moore, in secondary education, Timothy Rutherford Muir, in secondary education, Erica Fife Newlands, in secondary education, Kenneth Ian Nicholson, in secondary education, Jessica Louise Patel (nee Zinsli), in secondary education, Philippa Jane Paulin, in secondary education, Kasandra Marie Peeters, in secondary education, Joelle Sarah Peters, in secondary education, Daniel Michael Potter, in secondary education, Craig Disney Preston, in secondary education, Allanah Hayley Rose, in secondary education, Erin Grace Ryder, in secondary education, Lauren Maree Sandri, in secondary education, Jennifer Sarah Seward, in secondary education, Marisse Kate Smaill, in secondary education, Ella Phoebe Smith, in secondary education, Clare Margaret Thomson, in secondary education, Abigail Ruth Uttley, in secondary education, Kelsey Ronald Wagner, in secondary education, Jessica Faye Willetts, in secondary education, Maria Josephine Zammit, in secondary education.

DEGREES TO BE CONFERRED AND DIPLOMAS TO BE AWARDED IN ABSENTIA
Doctor of Philosophy

Thunjiradasiree Kojarunchitt.

Bachelor of Teaching
Kimberley Makerita Filiga (endorsed in primary education), Clementine Elizabeth Mary Hyndman (endorsed in primary education).

Bachelor of Education Studies and Graduate Diploma in Education and Teaching
Jenna Louise Hagan, bachelor of education studies, endorsed in literacy; graduate diploma in education and teaching (endorsed in primary education).

Bachelor of Education
Farah Jacqulin Francis (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Ferdinand Munan Anak Francis (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Muhamad Naqiuddin Bin Hashim (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Ngie Ang Kueh (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Sylvia Lee Mei Bay (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Siew Tin Ling (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Punithan Shanmugam (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Felicity Ching Ching Su Wong (endorsed in teaching English to speakers of other languages), Jason Teck Hin Wong (endorsed in teaching English to speakers of other languages).

Bachelor of Pharmacy
In-Ho Cho, Chieri Fukushima, with credit, Liang-Hsun Huang, with credit, Konyo Yoon.

Postgraduate Diploma in Arts Subjects
Benjamin Arthur Witheford.

Postgraduate Diploma in Teaching
Steven Michael Harley, with distinction, Sara Jane O'Hare (endorsed in information and communication technology), with distinction, Ben Wills, with distinction.

Graduate Diploma in Teaching
Jessie Frances Anderson, in secondary education, Rachael Faye Micala Bell, in secondary education, Adrian Simon Cox, in secondary education, Catherine Gaye Hunter, in secondary education, Katrina Helen Selbie, in secondary education, Sarah Anne Stark, in secondary education, Stefan Erik Stohler, in secondary education.

Postgraduate Diploma in Clinical Pharmacy
Penelope Ann Clark, with distinction, Karen Anne Lombard, with distinction, Nicole Marie McLean, with distinction, Hong Anh Nguyen, with distinction, Yu-Chun Amy Peng, with distinction, Natasha Kimberley Pool, with distinction.

Postgraduate Diploma in Higher Education
Miriam Anne Gibson, Karen Elizabeth Hore (endorsed in clinical education).

Postgraduate Certificate in Pharmacy
Kiri Louise Aikman (endorsed in medicines management), Lynn Bell (endorsed in medicines management), Nicola Jane Bell (endorsed in medicines management), Caroline Anne Blucher (endorsed in medicines management), Grace Tsun-Chung Chan (endorsed in medicines management), Dean Edward Croft (endorsed in medicines management), Shrishti Kalpana Dayal (endorsed in medicines management), Nirmaladevi Gnanasekaran (endorsed in medicines management), Anna Louise Harwood (endorsed in medicines management), Emma Michelle Henchman (endorsed in medicines management), Victoria Ruth Kershaw (endorsed in medicines management), Sok Ann Ling (endorsed in medicines management), Louise Claudia Lord (endorsed in medicines management), Claire Marie McSherry (endorsed in medicines management), Shamin Bin Mohd Saffian, Kasey Lindy Moratti (endorsed in medicines management), Hannah Rose O'Malley (endorsed in medicines management), Neelam Surendra Patel (endorsed in medicines management), Charity Sze Min Png (endorsed in medicines management), Sherryn Anne Reed (endorsed in medicines management), Sashika Jayamali Samaranayaka (endorsed in medicines management), Chin Hoe Tan (endorsed in medicines management), Jessica Ling Tan (endorsed in medicines management), Ing Joon John Tiong (endorsed in medicines management), Charles Stephen Walker (endorsed in medicines management), Catherine Jean Wilson (nee Thom) (endorsed in medicines management), Jenny Chien-Yu Wu (endorsed in medicines management), Cindy Yang (endorsed in medicines management), Sharon Yun-Hua Yang (endorsed in medicines management), Sharyn Young (endorsed in medicines management), Yang Zheng (endorsed in medicines management).

Postgraduate Certificate in Pharmacist Prescribing
Brendan James Duck, Sarah Roberts.

Postgraduate Certificate in Higher Education
Fiona Patritia Graham, Vivekanandan Perumal (endorsed in clinical education).

Add a Comment

 

drivesouth-pow-classic-2.png

Our journalists are your neighbours

We are the South's eyes and ears in crucial council meetings, at court hearings, on the sidelines of sporting events and on the frontline of breaking news.

As our region faces uncharted waters in the wake of a global pandemic, Otago Daily Times continues to bring you local stories that matter.

We employ local journalists and photographers to tell your stories, as other outlets cut local coverage in favour of stories told out of Auckland, Wellington and Christchurch.

You can help us continue to bring you local news you can trust by becoming a supporter.

Become a Supporter